דו"ח האו"ם קורא לעולם להתעורר

האו"ם יוצא עם דו"ח חדש (25.12.19) לקראת ועידת האקלים במדריד. בדו"ח קורא האו"ם לעולם להתעורר. אין זמן לפעולות מתונות, על העולם לפעול עכשיו ומהר! 

פליטת גזי החממה בשנה האחרונה – 2018 שברה שיאים. במקום לרדת היא עולה. כך עולה מדו"ח פערי היעדים השנתי של האו"ם (שנכתב ע"י התוכנית הסביבתית של האו"ם). יש לזכור שה-co2 נשאר באטמוספירה מאות שנים ובאוקיינוסים אף יותר. בעשור האחרון נרשמה עלייה ממוצעת של 1.5% בשיעור פליטת הזגים המזהמים.

ראש ארגון המטאורולוגיה העולמי Pettri Taalasאמר שהטמפ' הגלובלית עלולה לעלות ב-3-5 מעלות מהמהפכה התעשייתית עד סוף המאה, כלומר פי שלושה מהמטרה שהוצבה בהסכם פריז – לא לעלות מעל 1.5 עד 2100.

הדרישה היא מ-20 המדינות העשירות בעולם ובעיקר מסין וארה"ב המזהמות הגדולות בעולם לפעול מיידית ולהפחית את פליטת המזהמים ב-7.6% בכל שנה בין השנים 2020-2030. י

במידה ולא נפעל מיידית הרסנית! שינויי האקלים יגרמו לשינויים מהותיים על פני הכדור והעולם של ילדינו יראה אחרת. הרס כמעט מוחלט של שוניות האלמוגים, מצוקת מי שתייה, עליית מפלס פני הים, חומציות האוקיינוסים, שינוי במערכות אקולוגיות וארועי קיצון תכופים יותר במזג האוויר.

הדו"ח מזהיר 

תודה שאתם פה..

שרון וכסלר

גלילה לראש העמוד