גרטה טונברג, אשת השנה של "טיים מגזין"

גרטה טונברג היא אשת השנה 2019, כך קבע היום "הטיים מגזין" . מדהים! אותה נערה שבדית צנומה, בת 16 שכבר שנתיים מוחה כנגד משבר האקלים. זה החל בדיכאון וחוסר הסכמה לצאת מהמיטה ואז החליטה נערה בת 14 לצאת ולעשות מעשה. היא עמדה מול הפרלמנט השבדי עם שלט גדול, כמעט כמוה והחלה במחאה. המדהים הוא שדבר כ"כ קריטי הנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו קיבל מודעות בזכות נערה צעירה. לא מדענים, לא פוליטקאים (למרות פרס הנובל לשלום של אל גור ב-2007), לא אנשי חינוך, לא אנשי רוח. נערה אחת הלוקה באספרגר, מביעה מסרים בפשטות, בחדות ומצליחה לסחוף מליונים, כן כן.. מיליונים. רק בספטמבר האחרון כשהגיעה לאו"ם הטיחה גרטה במנהיגי העולם: "How dare you"? איך אתם מעיזים לא לעשות דבר? והיום ממש זמן קצר לפני ההודעה הדרמטית של הטיים מגזין, היא נשאה נאום בועידת האקלים במדריד ואמרה: "הסכנה האמיתית היא שפוליטיקאים ומנהלי חברות מציגים שנעשית פעולה אמיתית, כשלמעשה לא נעשה דבר פרט לחישובים וליחסי ציבור" גרטה היא נערה בגיל ההתבגרות, הגיל בו חשים שניתן לשנות את העולם, הגיל בו חשים שאף אחד לא יגיד לך מה לעשות, הגיל בו מרגישים צורך למרוד וגרטה טונברג היא הנערה שמעבר לכל החלומות מצליחה לעשות זאת.
בספטמבר האחרון כשהגיע לניו יורק לנאום באו"ם התראיינה גרטה Daily Show (https://www.youtube.com/watch?v=rhQVustYV24&t=409s) היא נשאלה על הפער ביחס למשבר בין מה שקורה בשבדיה לבין ארה"ב. התשובה היתה ברורה. אצלי בבית, היא אמרה ברור שקיים משבר. כאן מטילים בו ספק. ספק???? איך בדיוק?? בואו להרצאה ותבינו 🙂

יום אחרי ההודעה הדרמטית של "הטיים מגזין" מיהר נשיא ארה"ב לצייץ : "כ"כ מגוחך. גרטה צריכה לעבוד על בעיית ניהול הכעסים שה ואז ללכת לסרט קלאסי טוב עם חברה. תרגעי גרטה, תרגעי" גרטה מיד הגיבה, גם בציוץ: "אם משהו חושבשאני והמדע מונעים ממניעים פוליטיים, זה אומר הרבה יותר על אותו אדם מאשר עלי". לא עבר הרבה זמן (יומיים ליתר דיוק) ושת הנשיא לשעבר, מישל אובמה צייצה אף היא: " אל תתני לאף אחד לעמעם את אורך.. תתעלמי מהספקנים ודעי שמיליונים מעודדים אותך"

תודה שאתם פה…

שרון  וכסלר

גלילה לראש העמוד